ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանը հանդիպել է Նիկոլ Աղբալյանի անվան դպրոցի աշակերտների հետ
ՀՀ ԱԺ «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակում փետրվարի 7-ին խորհրդարան են այցելել Նիկոլ Աղբալյանի անվան դպրոցի աշակերտները եւ ուսուցիչները: Հյուրերը նախ շրջել են խորհրդարանում, ապա հետեւել ԱԺ նիստերի աշխատանքներին:
Աշակերտների հետ բաց դասն անցկացրել է ԱԺ պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանը, ով ներկայացրել է օրենսդրական գործընթացները եւ ՀՀ բարեփոխված Սահմանադրությամբ խորհրդարանին վերապահվասծ լիազորությունների շրջանակը:
Իրենց հարցադրումներում աշակերտներն անդրադարձել են կրթության ոլորտին, ծխախոտի դեմ պայքարին, հայոց բանակին, մասնավորապես «Պատիվ ունեմ» եւ «Ես եմ» ծրագրերին, սփյուռքահայությանը եւ լեզվի պահպանմանն առնչվող խնդիրներին: Բարձրացված բոլոր հարցերին պատգամավորը տվել է սպառիչ պատասխաններ:
Հանդիպման ավարտին Ռուզաննա Մուրադյանը դպրոցականներին հորդորել է լավ սովորել, պահպանել ազգային արժեքներն ու լեզուն: Ըստ նրա՝ երկրի ապագան հայեցի եւ կիրթ երիտասարդներն են:

Депутат НС Р.Мурадян встретилась с учащимися школы им. Н.Агбаляна
7 февраля в рамках программы “Открытые двери” парламент посетили учащиеся и учителя школы им. Н.Агбаляна. Гости ознакомились со зданием, затем проследили за работой заседаний НС.
Открытый урок со школьниками провела депутат НС Р.Мурадян, которая представила законодательные функции и круг полномочий реформированного Конституцией РА парламента.
В своих вопросах учащиеся обратились к проблемам сферы образования, армянской армии, в частности к программам “Честь имею” и “Это я”, армянской диаспоры и сохранения языка. На все поднятые вопросы депутат дала исчерпывающие ответы.
В завершение встречи Р.Мурадян призвала школьников хорошо учиться, сохранять национальные ценности и язык. По ее мнению, будущее страны – образованная и воспитанная в патриотическом духе   армянская молодежь.