ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանը հանդիպել է Նիկոլ Աղբալյանի անվան դպրոցի աշակերտների հետ
ՀՀ ԱԺ «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակում փետրվարի 7-ին խորհրդարան են այցելել Նիկոլ Աղբալյանի անվան դպրոցի աշակերտները եւ ուսուցիչները: Հյուրերը նախ շրջել են խորհրդարանում, ապա հետեւել ԱԺ նիստերի աշխատանքներին:
Աշակերտների հետ բաց դասն անցկացրել է ԱԺ պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանը, ով ներկայացրել է օրենսդրական գործընթացները եւ ՀՀ բարեփոխված Սահմանադրությամբ խորհրդարանին վերապահվասծ լիազորությունների շրջանակը:
Իրենց հարցադրումներում աշակերտներն անդրադարձել են կրթության ոլորտին, ծխախոտի դեմ պայքարին, հայոց բանակին, մասնավորապես «Պատիվ ունեմ» եւ «Ես եմ» ծրագրերին, սփյուռքահայությանը եւ լեզվի պահպանմանն առնչվող խնդիրներին: Բարձրացված բոլոր հարցերին պատգամավորը տվել է սպառիչ պատասխաններ:
Հանդիպման ավարտին Ռուզաննա Մուրադյանը դպրոցականներին հորդորել է լավ սովորել, պահպանել ազգային արժեքներն ու լեզուն: Ըստ նրա՝ երկրի ապագան հայեցի եւ կիրթ երիտասարդներն են:

RA NA Deputy Ruzanna Muradyan Meets with Pupils of Nikol Aghbalyan School
On February 7, within the frameowrk of the RA NA Open Doors programme the pupils and the teachers of Nikol Aghbalyan School visited the parliament. First, the guests took a tour in the parliament, afterwards observed the works of the NA sittings.
The NA deputy Ruzanna Muradyan held the open lesson with the pupils, who presented the legislative processes and the format of the authorities reserved to the parliament by the RA reformed Constitution.
In their questions the pupils touched upon the sphere of education, the fight against tobacco, the Armenian army, particularly “I Have an Honour” and “I am” programmes and the problems concerning the Diaspora and the preservation of the language. The MP gave exhaustive answers to all raised questions.
At the end of the meeting Ruzanna Muradyan urged the schoolchildren to study well, preserve the national values and the language. According to her, the future of the country is to be the educated young people with Armenian way of thinking.